top of page
/
/
/

Elektronik Hizmetlerimiz

Gömülü Sistem Tasarımı

 

Gömülü sistemler (embedded systems) belirli görevleri gerçekleştirmek için özelleşmiş ve optimize edilmiş gerçek zamanlı çalışan bilgisayar sistemleridir.

 

Akrosan Elektronik olarak iş ortaklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda elektronik  devre şematik oluşturulması, PCB tasarımı ve üretimi,  gömülü sistem yazılım geliştirilmesi konularında mühendislik hizmetleri vermekteyiz.

Batarya Yönetim Sistemi (BMS)

Akrosan BMS, batarya paketleri korumak ve son kullanıcının taleplerini karşılayabilmek amacıyla geliştirilmiş bir batarya yönetim sistemidir.

 

BMS sisteminin içerdiği özellikler;

 

  • Şarj durumu hesaplaması,

  • Hücrelerin aşırı gerilim, düşük gerilim ve aşırı akım koruması

  • Akıllı batarya dengelemesi (Pasif Balans)

  • Paket sıcaklık izlemesi

  • Batarya hücrelerinin izlenmesi

  • RS232, RS485 veya CAN Open haberleşme

 
Gösterge (HMI)

 

Akrosan Elektronik bünyesinde endüstiyel uygulamalar için partnerlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda otomotiv, otomasyon, tıbbi ve elektronik cihazların izlenmesine ve kontrolüne yönelik olarak kullanıcı arayüzü tasarımları, dokunmaktik ekranlı LCD gösterge uygulamaları ve sistem entegrasyonları konularında yüksek kalitede hizmetler sunmaktayız.

Telemetri ve Scada Sistemleri
 

Partnerlerimizin talepleri doğrultusunda sıcaklık, nem, güneş gücü, enerji, switch pozisyonları gibi dijital ve analog ölçüm sonuçlarını AkroIO yardımıyla GSM, GPRS veya RF kanalları üzerinden sunmaktayız. Bilgisayar ve mobil platformlar için geliştirmiş SCADA uygulamalarıyla mevcut sistemleri uzaktan takip etmenin yanı sıra sistemlerin kontrol edilmesi de sağlanmaktadır.

Batarya Sistem Tasarımı

 

Akrosan Elektronik bünyesinde endüstiyel ve özel uygulamalara yönelik olarak partnerlerimizin gerilim, akım, güç, kapasite talepleri doğultusunda batarya konfigürasyonunun belirlenmesi, hücrelerin temini, puntalanması, batarya paketi tasarımı ve batarya koruma sistemi entegrasyonları  hususunda hizmetler vermekteyiz.

Elektrik Motoru

 

Akrosan, başta MITSUBA olmak üzere  pek çok elektrik motorunun tedarik ve teknik servisliğini yapmaktadır.

 

Mitsuba Motor, verimlilik prensibine dayalı alternatif enerjili araç yarışları için özel olarak geliştirilmiş Fırçasız DC Elektrik (BLDC)  motorudur.

 

Akrosan Elektronik-Mitsuba iş birliğiyle firmamız Mitsuba Motor’un temin edilmesi, bakımı ve teknik desteği hussuslarında yetişmiş uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page