top of page
/
/
/

Tasarım Hizmetlerimiz

Model Tasarımı


Müşterilerimiz tarafından istenilen özelliklere bağlı olarak bizim belirlediğimiz tasarım değişkenleri ve tasarım sınırlamaları ile 3.kullanıcılar veya endüstri için üretilmesi planlanan ürünlerin tasarımları yapılmaktadır. Yapılan bu tasarımların istenilen ölçekte üretimleri gerçekleştirilmekte ve kullanılacakları alana göre çeşitli mühendislik ve analizleri yapılmaktadır. 

Dış Kabuk-Gövde Tasarımı

 

Özellikle otomobiller için verdiğimiz bu hizmet, aerodinamik özellikler-üretilebilirlik gibi parametreler dikkate alınarak dış kabuk tasarımı olarak verilmektedir. Ürünün CAD datasını elde etmek için optik tarama ve ardından nokta bulutu üzerinden NURBS eğrileri oluşturarak C-B-A class yüzeyler elde edilmektedir.

 

  • Solidworks  

  • SpaceClaim

Kompozit Malzeme
Kalıp Tasarımı

 

Kompozit malzeme kullanılarak yapılan üretimlerde, üretim yöntemine göre kalıp tasarımı değişmektedir ve farklı malzemeler kullanılarak üretilmelidir.

 

Aşağıdaki üretim yöntemlerine uygun kalıp tasarımı ve üretimi yapılmaktadır.

 

RTM (Reçine Transfer Metodu)

  • Filaman Sarım

  • El Yatırması

  • Islak Yatırma - Vakum

  • Vakum infüzyon

  • Pre-preg

Skeç Tasarım


Tüketici ürünlerinden ulaştırmaya, yaratıcı tasarım süreci her zaman skeç ile başlar. Tüm endüstrilerde endüstriyel tasarımcılar ilk çizimlerini kağıt üzerine yaparlar ve proje olgunlaştıkça ölçü, oran ve hacim için 3D tasarıma geçerler. Akrosan olarak eskiz çizim olarakta bilinen skeç tasarım hizmeti vermekteyiz. 

Dashboard Tasarımı


Bir otomobilin kullanıcılarının görmesi gereken verilerini gösteren, bazı ihtiyaçlarını karşılayan kısmı dashboard olarak adlandırılır. Genel olarak üzerinde cluster, hava kanalları, HMI (Human Machine Interface) kısımları bulunmaktadır. Prototip araçlar, seri üretime hazırlanan araçlar, eksikliklerinin giderilmesi istenen seri üretimdeki araçlar için dashboard tasarımı ve üretimi hizmeti verilmektedir. 

Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page